• akcijasi.jpg
  • IMG_0653_resize.JPG
  • IMG_20170211_104915_resize.jpg
  • IMG_20170211_112531_resize.jpg
  • IMG_20170214_133347_resize.jpg
  • maskenbal-crnobela.jpg
  • Maskenbal2014.jpg
  • sirimo_prijateljstvo.jpg
  • Skola i crkva7.png
  • Skola Sveti Sava Subotica - 3d - 4.jpg

Пријављивање

Ко је на мрежи: 93 гостију и нема пријављених чланова

Почетна страна

EVROPSKI DAN JEZIKA

CAM00850U susret Evropskom danu jezika, 26.9.2014.g. u našoj školi u fiskulturnoj sali održan je javni čas sa porukom da poznavanjem i učenjem stranih jezika upoznajemo kulturu i običaje drugih naroda, ali i neophodnost negovanja maternjeg jezika.

U višednevnim pripremama javnog časa učestvovali  su  učitelji 3.i 4. razreda, nastavnici engleskog, nemačkog i srpskog jezika, nastavnik muzičke kulture i nastavnica informatike.

Učenicima su unapred podeljeni grupni zadaci koje su na času prezentovali putem kreativnih panoa, Power point prezentacija, igrokaza, štandova, pesama i plesa. Svaka grupa je predstavljala određeni jezik.

Učenici naše škole mogli su da se na zanimljiv način  upoznaju sa najfrekventnijim jezicima Evrope. Predstavljeni su engleski, nemački, ruski, mađarski, hrvatski  i srpski jezik.

Hor naše škole pratio je  pesmom  sve aktivnosti učenika pevajući  pesme na: latinskom, engleskom, nemačkom, ruskom, mađarskom, ukrajinskom i srpskom jeziku, i time je  pokazano  bogatstvo evropske jezičke raznolikosti.

Izveštaj napisala

Jelena Zejak, nastavnica srpskog jezika