LUTKARSKA RADIONICA

Javljam se kao reporter sa lica mesta. Nalazim se u Osnovnoj školi „Sveti Sava“ u Subotici, u kabinetu za srpski jezik gde se trenutno odvija jedna zanimljiva radionica. Trenutno je 8 časova i 15 minuta. Deca petog i nekoliko učenika šestog razreda prave lutku uz pomoć tehnike gužvanja papira, zatim papir trljaju kako bi on

postao mekan. Nakon toga na papir nanose kuvano brašno i tako premazan papir lepe na balon koji predstavlja glavu pa na jedan duguljasti štap kao telo. Tehnika koju učenici koriste kako bi napravili ovu predivnu lutku naziva se – papir maše. Lutka koju deca uspešno izrađuju biće korišćena u predstavi koju će pripremiti učenici 5d razreda. Od trljanja novina većina dece je obojena crnom bojom od štampe i izgledaju kao mali dimnjačari. Kada biste bili tu i sami biste se uverili da je ova radionica najbolja u istoriji ove škole. Kreativnu radionicu je osmislila razredna nastavnica 5d razreda Milanka Stankić.

Pošto je ovde previše bučno od gužvanja papira i kuvano brašno prska na sve strane moram da završim ovu reportažu. Uživo vam se javio reporter Pavle Bolorin iz Osnovne škole „Sveti Sava“.