Četvrti dan kursa u Firenci programa Erasmus+

Četvrtog dana kursa Classroom Management Solution naši nastavnici su, u saradnji sa učesnicima iz drugih zemalja, razmenjivali ideje rešavanja problema, odnosno izazova na koje nailaze. Zatim su razrađivali strategije motivisanja učenika i dobili neke nove ideje i alate (npr. „Wingman“ strategija za uključivanje povučenijih i nesigurnijih učenika u grupni rad).

U drugom delu današnjih radionica nastavili su rad vezan za Project Based Learning. Dobili su uputstva i ček-liste za lakše planiranje i sprovođenje projekata. Takođe, gledali su i video snimke u kojima nastavnici i učenici škola gde se PBL primenjuje, govore o prednostima ovog metoda učenja. Na kraju su imali zadatak da urade pripremu za jedan konkretan projekat koji bi mogli da primene sa učenicima u našoj školi.

Za sutrašnji dan se planira prezentacija i evaluacija projekata svih grupa nastavnika koji učestvuju na kursu.