ПРОЈЕКАТ ПРОГРАМА ЕРАЗМУС+

Наша школа ове године учествује у пројекту КА1 Мобилност за школе програма Еразмус+ спроводећи две активности у два града Еврпске уније. Прва активност је тзв. посматрање на радном месту (Job Shadowing) које се спроводи у ОШ „Задоброва“ у Љубљани у Словенији. Друга активност је Курс који ће бити спроведен у Фиренци у Италији.

У активност „посматрање на радном месту“ које траје од понедељка 01.10. до петка 05.10. 2018. учествују директор школе Новица Павловић, професорица разредне наставе Мирјана Лончаревић и професор техничког и информатичког образовања Горан Цветковић. Циљ активности које се спроводи у ОШ „Задоброва“ у Љубљани је

упознавање учесника пројекта са применом ИКТ (информационих и комуникационих технологија) у настави. Учесници ће током боравка у Љубљани пратити извођење наставе колега из ОШ „Задоброва“ који свој рад заснивају на примени ИКТ и спознаће предности ове савремене методе наставног процеса. Осим тога представници наше школе ће имати прилику да развијају интеркултуралност и склапају познанства са колегама из земље Европске уније што је такође један од циљева пројекта.

У недељу 30.09. 2018. трочлани тим учесника пројекта је пошао пут Љубљане у преподневним часовима преко Мађарске где су се зауставили на језеру Балатон пре уласка у Словенију те су своје утиске поделили са колективом наше школе путем слика. У Љубљану, односно у хотел у којем су резервисали смештај, стигли су око 19 часова и од сутра почињу њихове активности у ОШ „Задоброва“ у Љубљани. Учесници пројекта ће слати извештаје и утиске свакодневно управи школе који ће бити благовремено постављени на школски сајт те ће сви заинтересовани моћи свакодневно да прате активности директора и наставника наше школе у Љубљани.

Fotografije sa usputne pauze na Balatonu