IZVEŠTAJ IZ ZAGREBA - ČETVRTI DAN

IMG 6202Učesnici u mobilnosti su danas bili gosti odeljenja 6. razreda. Prisustvovali su časovima geografije, likovne kulture i vrtlarstva.

Čas geografije je izveden kao i svi prvi i drugi časovi u blok nastavi. Počeo je ativnostima na školskom dvorištu gde su deca kroz zanimljive igre vežbala saradničke odnose, pažnju, koncentraciju, a u čemu su učestvovali i

nastavnici naše škole. Po povratku u učionicu učenici su započeli čas geografije. Nastavnica je održala čas koji je sledio principe rada Waldorfske škole koristeći metode zaključivanja, istraživanja uz samostalno angažovanje učenika na dobijenom zadatku. Tema koje se obrađuje u ovoj epohi su vode  Evrope, da bi na današnjem času radili  evropske reke. Učenici su aktivno učestvovali na času, bili su podeljeni u parove, podjednako  angažovani. Atmosfera na času je dinamična, učenici su slobodni da postavljaju pitanja učiteljici i usvajanje gradiva se odvija u dijaloškoj atmosferi.