IZVEŠTAJ IZ ZAGREBA - TREĆI DAN

Treći dan je obeležila poseta časovima euritmije, u trećem i šestom razredu.
Euritmija je umetnost pokreta kroz koju  učenici mogu da  izraze svoje emotivne doživljaje, da se umetnički izraze, ali i da razvijaju opažanje i prostornu orijentaciju,  kroz tumačenje grafički prikazanih formi koje trebaju imitirati kretanjem u prostoru. Euritmija se dovodi u vezu i sa matematičkim i jezičkim sadržajima (znakovni jezik u kojem se  koristi čitavo telo). Ovaj autentični predmet valdorfske škole razvija i usklađuje telesne i emotivne aspekte ličnosti i harmonizuje celokupan razvoj. Koristi se čak u terapijske svrhe. Naši nastavnici su bili pod snažnim utiskom onog što su videli na času, kao i predanošću učitelja euritmije, a takov pristup je odlika i svih ostalih valdorfskih učitelja.