Извештај учесника у мобилности – други дан

IMG 6246Другог дана посете Валдорфској школи у Загребу учесници мобилности су присуствовали настави у трећем разреду у којем се изводи настава по темама (једна тема се обрађује кроз све наставне предмете).  Актуелна тема су  занати. Посебно значајно наставницима наше

школе било је што су стекли увид у стицање функционалних знања кроз моторичке активности (ритмичке вежбе, прескакање конопца, дечије игре, свирање блок флауте) којима деца уједно задовољавају своју потребу за кретањем и игром.

Добар пример очигледне наставе одвија се у столарској радионици, где се реализује радно васпитање којим су обухваћени сви ученици од 5. до 8. разреда. Радионица садржи мноштво предмета израђених дечјом руком од дрвета. Посебно су занимљиви радови ученика 7. разреда у којима су приситни покретни елементи којима се манифестује неки од основних механичких принципа.

Велико двориште школе и садржаји за играње омогућују деци да развију моторику, осећај за равнотежу, забаве се и друже.