ŠKOLSKO TAKMIČENJE U RECITOVANJU 13.2.2017.

Screenshot 434Školsko takmičenje u recitovanju održano je 13. februara 2017. Na takmičenju nižih razred učestvovalo je 38 učenika na  srpskom i hrvatskom jeziku, i bunjevačkom govoru.

Na opštinsku smotru recitatora koja će se održati 22.2.2017. u Gradskoj čitaonici, našu školu predstavljaće:

Na srpskom nastavnom jeziku: Grahovac Uroš (2.c) koji će recitovati pesmu Miroslava Antića, “ Kad sam ja bio veliki” (učiteljica Mirjana Lončarević) Jenei Sabina (4. razred) pesma “Imena” Miroslava Atića (učiteljica Dijana Vavan) Duška Tot Petin, pesma „Razmažena Jovana“ (3.  razred)  učiteljica Aleksandra Savić.

Na hrvatskom jeziku plasirao se Brajković Danijel (3.razred) pesma “ Da sam ja učiteljica”, Dragutina Tadijanovića  (učiteljica Pastva Nataša)

Na bunjevačkom govoru stihove će recitovati Vilov Mihajlo (2.c) “ Čekam zeca” Suzane Kujundžić Ostojić  (učiteljica Mirjana Lončarević)

Istog dana održano je školsko takmičenje u recitovanju i  za učenike viših razreda. Dve učenice su se plasirale na opštinsko takmičenje; Kristina Vuković, učenica 6. razreda, odrecitovala je pesmu “ Plava zvezda” Miroslava Antića i Anastasija Olajoš, takođe, učenica 6. razreda, pesma, Navijam za Violetu” Nedeljka Popadića ( nastavnica, Jelena Zejak)

U sastavu žirija bili su:

Mirela Ivaniž, nastavnica srpskog jezika

Suzana Marjanović, psiholog škole

Jelena Zejak, nastavnica srpskog jezika

U ime žirija i škole, čestitam svim učenicima koji su učestvovali na školskom takmičenju, i mnogo uspeha učenicima  koji su se plasirali na opštinsko takmičenje.

Izveštaj pripremile: Mirjana Lončarević i Jelena Zejak

Fotografije pripremila, učiteljica, Mirjana Lončarević