МАЛИ ХЕМИЧАРИ УЧИТЕЉИЦЕ МИРЈАНЕ

IMG 5324 resizeУ 1.ц ученици учитељице Мирјане Лончаревић имали су у петак 19.02.2016. врло необичан час под слоганом“ Хемија је магија“. У госте им је дошла мр Божана Томић, хемичарка и професорица у пензији и на врло занимљив начин представила и приближила њима нов и до сада непознат појам ХЕМИЈА и ХЕМИЧАР.

У оквиру тематског понављања о води као неживој природи, ученици су

изводили необичне огледе са водом, бојама, бензином, шећером, сољом, земљом, уљем, ледом и на тај начин изводили закључке о појмовима попут: кондензација, испаравање, топљење, кључање, мешање, физичке особине, хемијске особине, растварање, наука, супстанца, експеримент . На крају двочасовног дружења ученици су на сасвим другачији начин него обично, направили шећерне слике које су добили након усвајања појма из ликовне културе о основним и изведеним бојама. Ученици су више од два сата били веома активни и знатижељни а неизмерну захвалност томе дугујемо нашој гошћи Божани којој су деца оставила стално отворен позив да им поново дође и уведе их у свет магичне хемије.