ЗНАЊЕ ЈЕ БОГАТСТВО

IMG 4484Понекад просветни радници имају проблема са мотивацијом ученика, јер ова наша времена нису превише благонаклона кад је знање у питању. Може бити и другачије... доказ је наградно путовање које је организовано протеклог викенда. Све је добро, кад се добро заврши; имали смо победнике на такмичењу из српског језика, њихове менторе, челне људе који су имали слуха, мало ветра, добру вољу и велики повод - обележавање 165. годишњице потписивање Бечког књижевног договора.
И тако, отиснусмо смо се у царску Вијену, дружисмо се са проф. Горданом Илић Марковић са Института за славистику, упознасмо Његово преосвештенство владику Андреја, обиђосмо гробове Вука и Моцарта...
Корелација међу предметима била је присутна и на овом путовању јер без наставника музичке културе не бисмо заокружили ово културно путешествије.
"Ја бих овде студирала", рече једна Јана из 5. разреда. Можда нечија фотографија од ових путника  употпуни пано са именима нобеловаца уместо одговора на питање: Ко је следећи?
Сигурни смо да смо постигли циљ - написали смо оду знању и прегалаштву на пољу изучавања српског језика.
Захвалност дугујемо Суботицатрансу, господи Блашку Стантићу и Драгом Вучковићу, ђацима и директору Хемијске школе, једној Сузани и двема Драганама из ОШ "Свети Сава", управи Града Суботице, наставнику Владимиру и инима који су се потрудили да свима буде угодно.
До следећег сусрета са чарима посвећености учењу,
поздрав радосни